UPC Fight 3: Cesta bojovníka – Finále

Vítězem pyramidy Cesta bojovníka je Matěj Trčka!

Pražská hala TJ Spoje hostila závěrečný turnaj UPC Fight 3: Cesta bojovníka – Finále a bylo se na co dívat. Devět Muaythai zápasů, z toho čtyřková pyramida ve váze -63,5 kg. Z původních 16 bojovníků vyšplhal na absolutní vrchol Matěj Trčka ze Spejbl Gymu a prošel si snad nejtěžší možnou cestou k vítězství. V prvním kole se utkal s talentovaným Leonardem Borákem z Diamond Gymu Žilina a ve velmi vyrovnaném zápase zvítězil 2:1 na body. Ve finále na něj čekal ostravský Erik Breit, který v semifinále přešel přes Renata Beketa. Bitva to byla skvělá a velmi vyrovnaná, která opět skončila nejtěsnějším možným výsledkem 2:1 a vítězem se stal opět Trčka. Breit vyhlášení výsledku psychicky neunesl a s celým týmem ihned po zaznění verdiktu utekl z ringu. Emoce ke sportu patří, ale tohle byla smutná tečka za jinak povedeným turnajem. „Čekal jsem, že to bude lehčí zápas. Rozdali jsme si hrozné bomby, ale diváky to muselo bavit, což je to hlavní. Pro ně ten sport děláme,“ uvedl šťastný vítěz.Trčka se utkal v celém turnaji snad se všemi favority. Porazil Mandince, Petráše, Boráka a Breita a ukázal všem, že má kvality světového zápasníka.

Superfighty

Kromě pyramidy bylo k vidění dalších šest zápasů. V před zápase se utkali junioři Stanislav Slavík proti Karlu Bartákovi. Na body zvítězil teplický Barták. Ondřej Malina v šíleném zápase porazil Radomíra Dočekala, který inkasoval snad všechny existující techniky, nicméně vše ustál a místy nebezpečně pohrozil. V dalším zápase si poradil Dominik Tábor s Vítkem Vokounem a drží si neporazitelnost v organizaci UPC Fight Již 3:0.
Jan Černý nestačil na Dominika Hašku, který přežil v prvním kole klinickou smrt, otočil zápas ve svůj prospěch a odváží do Zlína vítězství.
Rasťo Klimáček porazil Filipa Hausera v zápase plném klínčů.
Nejvíc vyhecovaný zápas byl jednoznačně Patrik Záděra proti Radku Roušalovi. Už na vážení to mezi nimi jiskřilo, a kdyby je ze staredownu nevyhnali, tak tam asi stojí dodnes. A v zápase? Absolutní válka! Oba předvedli agresivní styl a od začátku do konce to byla brutální přestřelka. KO viselo ve vzduchu, ale i tento zápas skončil nakonec na body a z vítězství se radoval brněnský Radek Roušal.
Turnaj Cesta bojovníka je definitivně za námi. Bylo to skvělých 6 měsíců společné práce a dřiny.

Výsledky

Stanislav Slavík – Tomáš Barták 3:0 Nbd
Matěj Trčka – Leonard Borák 2:1 Nbd
Renat Beket – Erik Breit 2:1 Nbd
Radomír Dočekal – Ondřej Malina 3:0 Nbd
Vít Vokoun – Dominik Tábor 3:0 Nbd
Jan Černý – Dominik Haška 3:0 Nbd
Filip Hauser – Rastislav Klimáček 2:1 Nbd
Patrik Záděra – Radek Roušal 3:0 Nbd
Matěj Trčka – Erik Breit 2:1 Nbd
Další turnaj je v plánu v lednu 2022.

Poděkování

Na závěr děkujeme všem divákům a fanouškům, partnerům, sponzorům, spolupracovníkům, a všem, kteří se na celém seriálu Cesta bojovníka podíleli.
Velký dík patří České Muaythai asociaci v čele s Petrem Ottichem.
Článek o finálovém večeru z pohledu webu kaocko.cz