První turnaj UPC Fight Cesta bojovníka přinesl skvělé bitvy, známe osmičku postupujících

Osm nabitých zápasů muaythai! A nutno podotknout, že se bylo na co dívat. Nazdobená a nasvícená tělocvična pražského Spejbl Gymu dodala celému turnaji, ač bez diváků, potřebnou atmosféru.

V prvním zápase turnaje nastoupil trenčínský Rastislav Klimáček proti Lorenzu Muscovi. Ostravský Ital byl nejméně zkušený bojovník celého turnaje. To se projevilo asi jako největší faktor v zápase s Klimáčkem. Klimáček celý zápas tahal za delší konec a zaslouženě zvítězil 3:0 na body.

Do druhého zápasu nastoupil Filip Hauser z Palec Gymu proti Borisovi Zavadskému z AlexGymu Poprad. Zavadský tři týdny před zápasu dostal COVID-19. Prošel si celkem těžkým průběhem a dost to zřejmě ovlivnilo celou jeho přípravu. V zápase aktivnější Hauser, který využívá více thajské techniky. Na Zavadského hlavu dopadlo za celý zápas více jak 20 loktů. Neskutečná loktovací mašina Hauser zvítězil 3:0 na body.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UPC Fight (@upcfight)

VE třetím zápase Leonard Borak jasně přejel Dominika Hašku ze Zlína a po čtvrtém počítání ve druhém kole vítězí technickým knockoutem.

V dalším zápase se dala očekávat válka. Velmi vyhecovaný zápas mezi Davidem Merendou a Lubomírem Pindusem naplnil očekávání. Od začátku tvrdý boj s převahou Pinduse. Po čase se karta obrací a otěže zápasu přebírá kopřivnický Merenda. Po nešťastném pohybu v klinči se Pindus zraněním vyřazuje ze hry a David Merenda vítězí RSC.

Zápas číslo šest, očekávaná odveta a derby Spejbl x Palec Gym. Renat Beket a Jan Černý předvedli absolutní válku. Žádné utíkačky, ale přestřelka od začátku až do konce. Radost pohledět. Ve velmi těsném zápase 2:1 na body zvítězil Beket a srovnal sérii vzájemných zápasů na 1:1.

Sedmý zápas v podání Nikolase Kriváka a Martina Petráše. Oba předvádějí ortodoxní thajský styl plný klinčů a loktů. Opticky však Petráš více tlačí. Z pohledu diváka rozdává Petráš granáty, zatímco Krivák pinká a myslí, že boduje. K velké nevoli Kriváka vítězí mladičký Petráš 3:0 na body a máme z toho největší překvapení turnaje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UPC Fight (@upcfight)

Poslední zápas a další odveta. Matěj Trčka za Spejbl Gym Praha a Lukáš Mandinec z Trenčína. Zápas od začátku do konce ve vysokém tempu. Mandinec tlačí a je z něj cítit veliká chuť a agrese. Možná je až přemotivovaný. Trčka neustále v pohybu. Další velmi vyrovnaný zápas 2:1 na body vítězí Matěj Trčka a postupuje do dalšího kola.

Další turnaj proběhne opět bez diváků formou PPV v pražské tělocvičně Spejbl Gym. Do té doby nás čekají další dva díly naší muaythai reality show. Ten třetí již 20.4. od 18:10 hodin na livesignal.tv a TV SPORT 5.

VÝSLEDKY

Lorenzo Musca vs. Rastislav Klimáček
Postupující: Klimáček na body

Filip Hauser vs. Boris Zavadský
Postupující: Hauser na body

Leonard Borák vs. Dominik Haška
Postupující: Borák TKO (rozhodčí zápas ukončil po 4. počítání Hašky)

Denis Hnídek vs. Marek Beták
Postupující: Hnídek, 1. kolo KO

David Merenda vs. Lubomír Pindus
Postupující: Merenda, RSC (zranění lokte)

Renat Beket vs. Jan Černý
Postupující: Beket 2:1 na body

Martin Petráš vs. Nikolas Krivák
Postupující: Petráš na body

Lukáš Mandinec vs. Matěj Trčka
Postupující: Trčka 2:1 na body

Zvláštní poděkování patří organizaci C.M.T.A., která tento projekt zaštiťuje.